Idelyn Beliema Effect – recenze vaginálních tablet na pomoc s infekcemi a udržení přirozeného prostředí v pochvě

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 0 Vaginální gely / krémy, Vaginální tablety

Idelyn Beliema Effect tablety recenzeŘada přípravků Idelyn Beliema je určen na podporu hojení, úlevu a ochranu intimních partií ženy před nepříznivými projevy různých infekcí. Ať jsou jakéhokoliv původu. V této recenzi se podíváme blíže na vaginální tablety Idelyn Beliema Effect. Ty obsahují živé kmeny bakterií mléčného kvašení a kyselinu mléčnou, díky kterým obnovují přirozené specifické prostředí pochvy a eliminují tak nepříjemné pocity pálení či nežádoucí vaginální výtok a zápach.

Daleko více o těchto tabletách samozřejmě najdete v následujících řádcích spolu s reálnými zkušenostmi uživatelek, které zdravotnický prostředek Beliema Effect už použili, nebo ještě stále používají. Zmíním i další přípravky z řady Beliema (Expert Intim gel a Expert Intim krém) a řekneme si i to, kde tyto přípravky dostanete pohodlně a diskrétně koupit a za dobrou cenu.

Idelyn Beliema Effect – navigace v článku

Idelyn Beliema Effect tablety recenze

Jaké má Idelyn Beliema Effect složení?

Tablety obsahují kombinaci 2 aktivních látek, které jsou velmi důležité pro intimní zdraví ženy, a jejichž úkolem je mimo jiné “stopnout” růst nežádoucích bakterií i kvasinek a obnovit zdravou rovnováhu v pochvě. Jde o ✅ kyselinu mléčnou a zdraví prospěšné ✅ kmeny bakterií rodu Lactobacillus acidophilus.

Kyselina mléčná (2-hydroxypropionové kyseliny) je ľahkorozpustná kyselina, která vzniká mléčným kvašením cukrů v mléce, sýrech či kysaném zelí.(wikipedie)

Kyselina mléčná v pochvě vytváří příznivé prostředí (mírně kyselé s pH do 4,5), díky kterému se zastavuje nekontrolované množení škodlivých bakterií.

Lactobacillus je rod grampozitivních nepatogenních bakterií, jejichž nejznámějším příznivým účinkem je rozkládání laktózy a jiných cukrů na kyselinu mléčnou. U lidí jsou normální součástí miktoflóry ve vagíně a trávicím ústrojí. Jejich nedostatek může spouštět nepříjemné projevy infenkcie pochvy jako je svědění, pálení, výtok či zápach.(wikipedie)

Obsah aktivních látek v 1 tabletě: Lactobacillus acidophilus – 500 milionů životaschopných bakterií (jednotka CFU), kyselina mléčná – 15 mg (zvýšeny na 60%)

Pomocné látky v tabletě: mannitol, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, stearát hořečnatý

 

Účinky přípravku (informace od výrobce)

 • díky obsahu živých laktobacilů a kyseliny mléčné obnovuje přirozenou vaginální mikroflóru v případě kvasinkové i bakteriální infekce
 • zmírnění či úplné odstranění nepříznivých příznaků (nepříjemný zápach, výtok a jiné potíže)
 • udržení přirozeného pH pochvy a zabránění tak riziku opakovaných vaginóz

 

Pro koho je produkt určen?

Idelyn Beliema Effect je určen zejména pro ♀ ženy, které mají  problémy s vaginálními infekcemi (obecně). Nemusí tak řešit dilema zda se jedná o bakterie nebo kvasinky, účinek vaginálních tablet je pozitivní v obou případech. 

? Chcete vědět více o bakteriální vaginóze? (více info zde) Nebo taky o kvasinkových infekcích pochvy? (více info zde).

Co stojí balení vaginálních tabletek Beliema Effect?

Idelyn Beliema Effect tablety recenzePokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, vyberte si ověřený internetový obchod ProZdraví.

Cena vaginálních tabletek Idelyn Beliema Effect je určitě výhodných 257 Kč za balení (10 tablet).

 

Intimní gel a krém řady Idelyn Beliema

Pro lepší intimní komfort ženy a pro podporu účinku vaginálních tablet Beliema Effect a jako účinná prevence před problémy jsou v nabídce i kosmetické přípravky: intimní mycí gel a zklidňující krém.

Idelyn Beliema Expert Intim krém recenzeIdelyn Beliema Expert Intim krém

 • složení: kyselina hyaluronová (hydratace), kyselina mléčná a kyselina boritá (na obnovu a udržení normálního pH pochvy), vitamin E a B5 (provitamin), extrakt z měsíčku lékařského (zklidňující účinky), komplex α-oligoglykany BioEcolia® (prebiotikum), chlorhexidin (antimikrobiální látka)
 • účel: aplikace na pokožku pro každodenní intimní hygienu
 • forma a množství: zklidňující krém (50 ml)
 • cena: 238 Kč

Idelyn Beliema Expert Intim gel recenzeIdelyn Beliema Expert Intim gel

 • složení: kyselina hyaluronová, kyselina mléčná a kyselina boritá, vitamin E a B5, měsíček lékařský, BioEcolia®, chlorhexidin
 • forma a množství: pěnivý intimní gel (200 ml)
 • cena: 165 Kč

Jak správně používat vaginální tablety + dávkování

 • doporučené dávkování: 1 tableta nejlépe večer před spaním po dobu 10 dní nepřetržitě za sebou
 • s aplikováním začněte ještě před menstruací nebo těsně po ní
 • Beliema Effect můžete užívat opakovaně, po konzultaci s lékařem můžete dobu nepřetržitého zavádění tablet prodloužit na 20 dní

Návod na použití:

 • tabletu opatrně vyjměte z blistru (netlačte na střed tablety v blistru, mohli byste ji rozlomit)
 • po vyjmutí ji čím dříve použijte, tabletu zasuňte hluboko do vagíny, čímž zabezpečíte její rychlejší rozpuštění na potřebném místě

*zdroj: příbalový leták

Mechanismus účinku

Normální vaginální mikroflóra zabraňuje růstu škodlivých bakterií i kvasinek rodu Candida. Vlivem mikrobiální nerovnováhy, která může vzniknout díky hormonálním faktorem (antikoncepce, menopauza, menstruace), ale i nehygienickým návykům či léčbou antibiotiky, se o slovo hlásí infekce. Patogeny drasticky sníží množství laktobacilů a přirozené prostředí se mění. Následkem je pocit pálení, svědění, dysurie a nepříjemně zapáchající výtok.

Vaginální tableta Beliema Effect po rozpuštění v pochvě  již během několika minut uvolní laktobacily a kyselinu mléčnou,  čímž se sníží vaginální pH na normální “kyselé” hodnoty 4 až 4,5.

Nežádoucí účinky, kontraindikace a upozornění

 • Pro koho je přípravek určen: Pro ženy v pohlavní dospělosti
 • Nežádoucí účinky a kontraindikace: V souvislosti s užíváním tohoto přípravku nebyly dosud pozorovány žádné nežádoucí účinky, v případě vzácné alergické reakce na složku přípravku v užívání nepokračujte
 • Skladování: V suchu při teplotě 15 až 25 °C mimo vlhka, mrazu a přímého slunečního světla a mimo dosah dětí, nepoužívejte v případě, že je obal nebo blistr poškozen
 • Upozornění: Nepoužívejte Idelyn Beliema Effect spolu s jinými prostředky nebo přípravky určenými k vaginální použití bez konzultace se svým lékařem
 • Upozornění: Tablety jsou určeny pouze na vaginální použití, neužívejte jejich orálně, v těhotenství a při kojení se o používání poraďte s lékařem

Největší výhody Idelyn Belieme Effect z mého pohledu

 • rychlá a účinná pomoc s bakteriální vaginózou a kvasinkovými infekcemi
 • díky svému obsahu hojí vagínu i když přesně nevíte co je příčinou vaší “nepohody”
 • tablety s přípravkem mají dobrou snášenlivost bez vedlejších účinků

Zkušenosti s užíváním

Určitě každá žena jednou dospěje k tomu, že chtě či nechtě  bude muset využít přípravek, který jí usnadní “boj” s infekcemi intimních partií.  Můžete se tomu vyhýbat jak jen chcete, kombinace nepříznivých faktorů najednou způsobí, že problémy naplno propuknou. Moje partnerka zatím s tímto velké potíže nemá, na občasné problémy obdobného charakteru používá jeden přípravek, o které jsem na blogu zmínil už dříve (Lactofeel).

Každopádně vaginální tablety Idelyn Beliema Effect zůstávají v záloze, kdyby se její příznaky zhoršily. Při shánění informací k této recenzi jsem však narazil na množství zkušeností, které s tímto přípravkem mají jiné ženy. Pár hodnotných komentářů přikládám:

Hodnocení a zkušenosti od ověřených uživatelek (fórum Heureka)

S přípravkem panuje v převážné míře spokojenost…

Idelyn Beliema Effect zkušenosti

…na druhou stranu, každý gynekolog doporučuje ten svůj osvědčený přípravek

Idelyn Beliema Effect hodnocení

Pár postřehů o Idelyn Beliema Expert Intim gel: je to kvalitní intimní mycí gel…

Idelyn Beliema Expert Intim gel zkušenosti

Idelyn Beliema a moje doporučení na závěr

Pokud se už rozhodnete pro tablety, krém nebo gel, případně všechny tyto pomůcky pro zvýšení vašeho intimního komfortu, rozhodně vám je doporučuji nakoupit pohodlně a diskrétní u ověřeného a kvalitního prodejce.

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Idelyn Beliema Effect - vaginální tablety na pomoc s infekcemi a udržení přirozeného prostředí v pochvě.

4.1

Idelyn Beliema Effect tablety recenze

✅ Cena: 257 Kč
Balení: 10 tablet
✅ Dávkování: 1 tableta denně (po dobu 10 dní)


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..