GASTROTUSS baby – sirup na gastroezofageální reflux pro děti s mechanickým účinkem (recenze + zkušenosti)

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 0 Sirupy
GASTROTUSS Baby sirup 200ml
 • Balení: 200 ml
 • Dávkování: děti pod 5 kg hmotnosti 2,5-3 ml po každém krmení, děti do 3 let 5 ml po jídle a před spaním a do 12 let 10-20 ml po jídle a před spaním
 • Dostupnost: Vyprodáno
PRODEJ SKONČIL

GASTROTUSS ® baby je sirup (zdravotní pomůcka) s mechanickým účinkem, doporučená při léčbě gastroezofageálního refluxu u kojenců a dětí.  Zmírňuje jeho symptomy jako je opakované zvracení, kašel, pálení žáhy, ezofagitida, dysfonie, zánět nosohltanu a další příznaky. 

Chcete vědět o přípravku víc? Tak pak jste tady správně. Řekneme si o jeho složení a jak dokáže působit na dítě (mechanismus účinku). Podíváme se také na to jak ho přesně dávkovat a správně užívat. Pokud vás zajímají reálné zkušenosti s přípravkem, tak vás nezklamu a najdete je zde také. Spolu s informacemi kde tento spolehlivý přípravek dostanete pohodlně koupit a za jakou cenu.

Jaké má GASTROTUSS baby složení?

Přípravek obsahuje hlavně ✅ magnézium alginát* a ✅ simetikon, dále fruktózu, xanthan, D-panthenol, jedlou sodu, hydroxid sodný, methyl p-hydroxybenzonát, propyl p-hydroxybenzoát, přírodní dochucovadla a čištěnou vodu.

*Algináty – jde o látky rostlinného původu, které se získávají z mořských řas, jsou to vysokomolekulární látky charakterizované zejména schopností pevně a stabilně vázat značné množství vody.

Účinky přípravku (dle výrobce)

GASTROTUSS baby je jako zdravotnický prostředek s mechanickým působením používaná při léčbě gastroezofageálního refluxu (GER) pro snížení symptomů spojených s tímto onemocněním:

 • regurgitace (návrat žaludečního obsahu do ústní dutiny)
 • ezofagitida (zánět jícnu)
 • dysfonie (porucha hlasu)
 • zánět nosohltanu
 • kašel

Také redukuje plynatost a dětské koliky.

Mechanismus účinku

Proces polymerace aktivních látek sirupu vede v kyselém prostředí žaludku k vytvoření gelové bariéry (na povrchu žaludeční tekutiny). Nemá vliv na mechanismus trávení, ani na vstřebávání důležitých živin či na stolici.

GASTROTUSS sirup tedy vytvoří na povrchu hladiny ochrannou vrstvu, která chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku. V případě probíhajícího refluxu se tak do něj nedostává kyselý obsah žaludku, ale neutrální gel tvořený alginátem. Sirup tak omezuje podráždění a pocit pálení či náběh na kašel.

Gastrotuss baby sirup mechanismus účinku

Gastrotuss baby sirup mechanismus účinku. (zdroj)

Pro koho je produkt určen?

GASTROTUSS baby sirup je určen zejména pro ? děti od narození na pomoc s opakovaným zpětným návratem žaludečního případně duodenálního obsahu do jícnu (reflux).

Kolik stojí GASTROTUSS baby sirup (cena + dostupné balení)?

Pokud jste se rozhodli pro GASTROTUSS baby sirup a hledáte spolehlivého prodejce s výhodnou cenou a rychlým doručením, vyberte si ověřený internetový obchod ✅ .

💡 TIP: Sirup ✅  si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ za cenu .

Užívání a dávkování přípravku

 • balení obsahuje 200 ml sirupu
 • doporučené dávkování děti do 5 kg hmotnosti: 2,5 až 3 ml sirupu po každém krmení (5-10 minut po něm) pokud lékař nedoporučí jinak
 • doporučené dávkování děti do 3 let: 5 ml po jídle a před spaním
 • doporučené dávkování děti do 12 let: 10 až 20 ml po jídle a před spaním

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Osoby přecitlivělé na jakoukoliv složku přípravku, ženy v těhotenství a kojící mohou přípravek užívat pouze po konzultaci se svým lékařem
 • Vedlejší účinky a kontraindikace: Nežádoucí vedlejší účinky nebyly při užívání tohoto přípravku zaznamenány, ostatní léky je lepší užívat před podáním sirupu
 • Skladování: V suchu a při teplotě do 25 °C mimo vlhka, mrazu, přímého slunečního světla a dosah dětí, pevně uzavřené
 • Upozornění: Přípravek může vykazovat menší či větší viskozitu a / nebo drobné barevné rozdíly bez vlivu na jeho kvalitu

Největší výhody GASTROTUSS baby z mého pohledu

 • přípravek obsahuje alginát, který účinně pomáhá při symptomech refluxu (pozor, neléčí ho, zmírňuje jeho případné negativní účinky)
 • obsahuje přírodní látky, které působí pouze mechanicky a nejsou vstřebávány do organismu
 • sirup je vhodný pro děti již od narození
 • ke každému balení je přiložena odměrka (lžička)

Jaké jsou zkušenosti s užíváním přípravku

GASTROTUSS baby sirup si pochvaluje zejména moje sestra. Když měla malá přibližně 4 měsíce stále i 2 hodiny po krmení “ublinkávala”. Na doporučení lékařky vyzkoušela tento sirup. Zprvu ho malá odmítala, ale když ho pak zamíchala s trochou mléka na lžičce tak to bylo v pohodě. A asi poprvé se po krmení nepoblinkala…  Takže s GASTROTUSS baby sirupem maximální spokojenost. 

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

GASTROTUSS pro děti je dost diskutovaným přípravkem i na internetu. Obsáhlou diskuzi si můžete prohlédnout i zde (emimino.cz). Nebo si přečtěte pár zkušeností s užíváním přípravku, které jsem pro vás připravil já:

Gastrotuss baby sirup zkušenosti

…další hodnocení:

Gastrotuss baby zkušenosti

Gastrotuss a jeho jednoduché použití…

Gastrotuss baby hodnocení

…zkušenosti z eshopu :

Gastrotuss baby zkušenosti z eshopu

GASTROTUSS baby sirup a moje doporučení na závěr

Pokud vás ✅ sirup GASTROTUSS baby zaujal i na základě této recenze a chcete ho vyzkoušet, doporučuji vám ho koupit v ověřené internetové lékárně ✅ . Cena za 200 ml v tomto obchodě je .

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

GASTROTUSS baby - antirefluxný sirup pro děti od narození s mechanickým účinkem.

4.2

GASTROTUSS Baby sirup 200ml

✅ Cena:
✅ Balení: 200 ml
✅ Dávkování: děti pod 5 kg hmotnosti 2,5-3 ml po každém krmení, děti do 3 let 5 ml po jídle a před spaním a do 12 let 10-20 ml po jídle a před spaním

Vývoj ceny GASTROTUSS Baby sirup


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..