Fenolax – ověřené tablety na zácpu a před rektálním vyšetřením (recenze a mé zkušenosti s projímadlem)

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 0 Léky bez předpisu, Tablety
Fenolax por.tbl.ent. 30x5mg
 • Balení: 30 enterosolventních tablet
 • Dávkování: 1-3 tablety denně před spaním (dospělí), při přípravě na vyšetření: 2-4 tablety večer před ním
 • Dostupnost: Skladem
75 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Pilulka.cz

Trápí vás zácpa? Máte před sebou vyšetření konečníku (rektoskopie)? Chcete vědět jaký prostředek v takovém případě použít? Tak lék s názvem Fenolax vám s tím může pomoci. Tyto enterosolventní tablety obsahují léčivou látku s názvem bisakodyl, které je vlastně laxativum (projímadlo). Účinek se projeví o 6 až 12 hodin po požití tablety.

Chcete vědět o přípravku více (podrobněji o účinné látce, mechanismus účinku, správné užívání …)? Přečtěte si tuto recenzi a dozvíte se i to, jaké jsou reálné zkušenosti s jeho užíváním, či kde tento přípravek dostanete pohodlně koupit a v jaké ceně.

Fenolax - kde koupit
Pilulka.cz ⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč
75 Kč Do obchodu Pilulka.cz

Složení

Léčivem je bisakodyl (Bisacodyl) a to 5 mg v každé tabletě.

Pomocné látky: bramborový škrob, laktóza, mastek, magnesium, želatina, celacefát, šelak, polysorbát, sacharóza, arabská guma, ponceau 4R (E 124), mikronizovaný přírodní včelí vosk a karnaubský vosk

💡 Bisakodyl

Bisacodyl je organická sloučenina, která se používá jako účinné laxativum. Působí přímo v tlustém střevě, kde zvyšuje pohyb střev. To znamená, že dráždí nervová zakončení ve střevní stěně a zvyšuje přítomnost vody ve stolici. Léky s obsahem bisakodylu proto předepisují (některé jsou i bez předpisu) hlavně ke zmírnění zácpy a zvládnutí takzvané neurogenní dysfunkce střev. Také se využívá k přípravě střev před lékařskými vyšetřeními (rektoskopem, kolonoskopie…). Po chemické stránce je to vlastně derivát trifenylmetánu. Poprvé se použil jako projímadlo již v roce 1953, kvůli jeho podobné struktuře ve srovnání s fenolftaleinem (zdroj, čti více).

Podívat se v eshopu

Účinky léku

Fenolax ✅ se používá při:

 • zácpě různého původu
 • příprava na chirurgické či diagnostické procedury (rektoskopie, cholecystografie…)

Podívat se v eshopu

Pro koho je produkt určen?

Přípravek je určen pro ♂ muže, ♀ ženy a pro ? děti od 2 let, při zácpě různého původu (například v důsledku změny ve stravování a podobně).

💡 Zácpa (obstipace) - co to vlastně je, příčiny, co pomůže

Zácpa - příčiny a co s tím

Z praktického hlediska, protože 3/4 populace defekuje jednou za dva dny, můžeme zácpu definovat jako stav, při kterém je počet stolic méně než 3 za týden. Není to však zcela přesná definice, protože je důležité aby se registrovali i další příznaky jako je bolest při stolici, napínání na stolici, pocit neúplného vyprázdnění, tuhá stolice, či nadměrně namáhavá…

Příčiny zácpy nejsou vždy zřejmé. Může jít o náhlý stav, kdy člověk s dosud normální stolicí má najednou problém s vyprazdňováním. Jde o akutní zácpu. Pokud to trvá dlouhodobě, mluvíme o chronické zácpě. V praxi jsou nejčastějšími příčinami:

 • funkční zácpa a/nebo zácpa z pomalého tranzitu
 • colon irritabile (syndrom dráždivého tračníku)
 • obstrukce (ucpání tlustého střeva)

Co pomáhá při zácpě? Tak v první řadě jde o úpravu stravovacího režimu a celkově životního stylu (příjem dostatečného množství tekutin, alespoň 2-2,5 l denně a také vlákniny – ovoce a zelenina v syrovém stavu, celozrnné potraviny, ovesné vločky), a až následně by měla nastupovat symptomatická léčba za použití laxativ …

Zácpa je velmi specifický zdravotní problém, kterému se věnuje i množství odborných článků (přečtěte si například tento).

Kolik stojí Fenolax (cena + dostupné balení)?

Pokud jste se rozhodli pro lék na zácpu Fenolax a hledáte spolehlivého prodejce s výhodnou cenou a rychlým doručením, vyberte si ověřenou internetovou lékárnu ✅ Pilulka.cz.

💡 TIP na produkt - Fenolax
Fenolax por.tbl.ent. 30x5mg
 • použití: při zácpě různého původu
 • obsahuje léčivo bisakodyl, který působí jako laxativum
 • vhodný pro děti již od 6 let
75 Kč

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

💡 TIP: Lék ✅ Fenolax si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ Dr.Max za cenu 79 Kč (30 tbl).

Užívání a dávkování přípravku

 • balení obsahuje 30 enterosolventních tablet (odolných vůči žaludečním šťávám)
 • vždy užívejte tento přípravek přesně tak, jak vám doporučil lékař nebo lékárník, před použitím si přečtěte příbalový leták, v případě nejasností se informujte u lékaře

Doporučené dávkování:

 • lék se podává obvykle v dávce 1-3 tablety denně před spaním, nebo půlhodinu před snídaní (dospělí a dospívající od 15 let)
 • děti ve věku 2-7 let: 1 tableta denně
 • děti ve věku 8-14 let: 1-2 tablety jednou denně
 • při přípravě na chirurgický zákrok nebo diagnostické vyšetření se podávají 2-4 tablety večer před ním

Užívání léku

Tablety se užívají vcelku – nesmí se kousat ani jinak drtit a je třeba je zapít značným množstvím vody. Pozor! Přípravek se nesmí zapíjet mlékem a je třeba dodržet minimální hodinový interval od podání přípravku.

Vedlejší účinky a kontraindikace

 • Kontraindikace: Přecitlivělost na složky obsažené v přípravku, pokud máte syndrom akutního břicha, střevní neprůchodnost, zánět apendixu, bolesti břicha neznámého původu, krvácení z trávicího traktu, zánět trávicího traktu
 • bez lékařského doporučení se Fenolax nesmí užívat více než 10 dní
 • všechna upozornění a opatření najdete v tomto příbalovém letáku

Možné vedlejší účinky

 • tak jako všechny léky, i tento lék může vyvolat nežádoucí účinky, ačkoli se neprojeví u každého
 • všechny možné vedlejší účinky naleznete v příbalovém letáku, jde však především o střevní křeče, akutní bolesti břicha, průjem (po užití vyšších dávek léku)
 •  Pokud se u vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, obraťte se na svého lékaře. 

Interakce s léky a jiné upozornění

Interakce

Užíváte nebo jste v nedávné době užíval, respektive budete užívat další léky, informujte svého lékaře nebo lékárníka. Všechny interakce s léky si pozorně v příbalovém letáku.

Skladování

Lék uchovávejte na tmavém a suchém místě při teplotě 15-25 °C, mimo dohled a dosah dětí! Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim. Před použitím čtěte příbalový leták. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárně, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

 • Upozornění: V těhotenství nebo při kojení, nebo pokud si myslíte, že jste těhotná či teprve plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento lék. (více upozornění PIL)

Fenolax se nedoporučuje podávat ženám v prvním trimestru těhotenství a také se nedoporučuje během kojení.

Největší výhody Fenolaxu jak je vidím já

 • aktivní složka přípravku – bisakodyl působí na zácpu
 • vhodný před chirurgickým zákrokem či diagnostickým vyšetřením
 • enterosolventní tablety

Skúsenosti s užívaním

Není to tak dávno, co jsem podstoupil rektoskopem. Na doporučení lékařky jsem večer před vyšetřením užil podle návodu 3 tabletky Fenolaxu. A nad ránem jsem už seděl na toaletě. Řeknu vám, takové čisté střeva jsem neměl ještě nikdy. Jinak, klasická zácpa mě nikdy dosud netrápila, zdravě se stravuji (dostatek vlákniny), tekutin mám také vždy dost. Také určitou pozitivní roli připisuji alespoň občasnému užívání probiotik. Přesně toto radím i ostatním, jejichž dokáže potrápit občasná zácpa. Přípravek s laxativními účinky by měl být až poslední alternativou.

Každý, kdo už řešil zácpu, má ten svůj ověřený způsob jak si s ní poradit. Nemálo lidí si při ní pomáhá i tímto přípravkem. Pár zkušeností a komentářů, které jsem našel k užívání Fenolaxu (Heureka, omlazeni.cz):

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů (diskuse + fórum)

Fenolax hodnocení

…celkové hodnocení:

Fenolax celkové hodnocení

…další zkušenosti:

Fenolax zkušenosti

…Fenolax a hubnutí? Lidé proboha to určitě ne, tyto komentáře přidávám jako smutnou výstrahu:

Fenolax a hubnutí - zkušenosti

Fenolax a moje doporučení na závěr

Fenolax je volně dostupný lék (projímadlo) na zácpu různého původu. Není sice takovým známým přípravkem jako například Guttalax nebo Dulcolax, ale zaručeně funguje (z vlastní zkušenosti). Nepřehánějte to však s ním – dlouhodobé užívání laxativ může poškodit vaše zdraví. Začněte si všímat co jíte a přidejte do svého jídelníčku více vlákniny a pijte dostatek tekutin. Vaše tělo se vám poděkuje.

Fenolax si můžete zakoupit pohodlně i přes internet. Doporučuji vám ho koupit v ověřené internetové lékárně ✅ Pilulka.cz. Cena za 30 tablet v tomto eshopu je 75 Kč.

Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim (více na Pilulka.cz). Před použitím si přečtěte příbalovou informaci (PIL) přibalenou k přípravku. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

Použité zdroje informací:

 • Pilulka.cz – informace o přípravku od prodejce
 • mediately – odborné informace o určení a dávkování léku
 • Zácpa – odborný článek
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Fenolax je volně prodejný lék na zácpu. Účinná látka přípravku bisakodyl má projímavé účinky. Fenolax se používá při zácpě různého původu a při přípravě na diagnostická vyšetření jako je například rektoskopie.

4.5

Fenolax por.tbl.ent. 30x5mg

✅ Cena: 75 Kč
✅ Balení: 30 tablet
✅ Dávkování: 1-3 tablety denně před spaním (dospělí)

Chci Fenolax
Vývoj ceny Fenolax

Mohly by vás také zajímat

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
40 tablet
DULCOLAX 5MG enterosolventní tableta 40
DULCOLAX 5MG enterosolventní tableta 40
➡️ enterosolventní tablety pro dospělé a děti od 4 let
✅ působící projímadlo
✅ stimuluje přirozený vyprazdňovací proces v nižších částech gastrointestinálního traktu
BENU.cz - eshop

⭐️ 15 000 produktů skladem, průměrná doba dodání je 24 hodin
⭐️ poštovné od 1499,- zdarma, osobní odběr v kamenných lékárnách zdarma
⭐️ léková karta funguje také na eshopu
⭐️ aktuální akce → najdete zde

109 Kč
Chci vědět víc
6 čípků
Dulcolax čípky 10mg sup.6
Dulcolax čípky 10mg sup.6
➡️ lokálně působící projímadlo
➡️ vyvolává stimulaci peristaltiky tlustého střeva a změkčení stolice
✅ použití: u pacientů trpících zácpou a
✅ při přípravě na diagnostická vyšetření
✅ čípky obvykle začnou účinkovat o 10-30 minut
Pilulka.cz - eshop

⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

79 Kč
Chci vědět víc
20 sáčků (á 1,5 g)
LEROS Senna - list 40g sypaný
LEROS Senna – list 40g sypaný
➡️ čajová směs obsahuje sennový list
➡️ ke krátkodobé léčbě funkční zácpy
➡️ na akutní vyprázdnění střev
✅ přírodní laxativum - na vyprázdnění střeva
✅ čajová forma
✅ používá se při zácpě
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

49 Kč
Chci vědět víc

Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..