Driclor – recenze známého přípravku proti pocení (+ zkušenosti a přehled cen)

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 3 Oleje a krémy (kosmetika)

Driclor recenzeTrápí vás nadměrné pocení? Máte pocit, že jste vyzkoušeli snad všechno a nic vám nepomáhá? Tak Driclor – nejúspěšnější antiperspirant na trhu vám s tím může pomoci. Zní vám to jako reklama? Popravdě i mně.

Na tento výrobek poslouchám reference z každé strany. Někdo si jeho účinky neumí vynachválit, někdo zas nezvládá pocit štípání, který následuje po nanesení přípravku na pokožku…

Tak jak to je? Driclor opravdu pomáhá, nebo spíše znepříjemňuje život? Tak na to se podíváme právě v této recenzi, ve které vás seznámím se všemi hodnotnými informacemi, které jsem o přípravku získal. Ať už jde o zkušeností lidí z mého blízkého okolí nebo i fakta, které jsem našel na internetu. Samozřejmě s mým zhodnocením přípravku na závěr.

Driclor – navigace v článku

Driclor recenze

Jaké má Driclor složení?

Kompletní složení přípravku:

 • 20% hexahydrátu chloridu hlinitého Ph.Eur. (185 mg / ml)
 • ethanol
 • čištěná voda

? Pár slov o kontroverzním chloridu hlinitém

Je to součást mnoha přípravků proti pocení. Ano, škodlivost hlinitých solí na lidský organismus se stále zkoumá, dosud však nebyly žádné negativní dopady prokázáno… (kožní nemoci, rakovina a podobně) *

* Účinky antiperspirantů je indukována zejména obsahem komplexní sloučeniny hliníku a zirkonia, jejichž bezpečnost byla projednávána již v roce 1998 Vědeckým výborem pro kosmetiku a nepotravinářské výrobky (odborný poradní orgán Evropské komise). Nejvyšší přípustná koncentrace v antiperspirantech je stanovena závazným předpisem pro kosmetiku – tato látka uvádí jako položka č. 50 v příloze č. 3 vyhlášky č. 448/2009 Sb., O stanovení hygienických požadavků na kosmetické výrobky, ve znění pozdějších předpisů, které byly harmonizovány s právem Evropského společenství (směrnice 76/768 / EHS pro kosmetiku). (zdroj)

 

Účinky přípravku dle od výrobce

 • antiperspirant optimálně reguluje nadměrné pocení
 • vytváří gelový uzávěr ve vývodu potní žlázy, čímž se zabraňuje vylučování potu v místě aplikace
 • po několika týdnech používání se nadměrné pocení zmírní

 

Pro koho je produkt určen?

Driclor je určen zejména pro lidi, kteří potřebují  účinně pomoci s nadměrným pocením. 

? Pocení vs. nadměrné pocení (hyperhidrosis)

V lidském těle se nachází přibližně až 4 miliony potních žláz! Pocení je fyziologický proces potřebný na termoregulaci. Potní žlázy navíc vylučují odpadní produkty látkové přeměny (sodík, draslík, chlor, vápník, hořčík, celkový dusík, kyselinu mléčnou, močovinu, aminokyseliny a další).

Hyperhidrosis (nadměrné pocení) je chronické onemocnění, které vzniká důsledkem dysfunkce autonomního nervového systému. To se projevuje zejména v oblastech, kde je vyšší koncentrace ekrinních potních žláz: na dlaních, chodidlech a v podpaží. Méně časté postižená místa jsou vlasová část hlavy nebo tvář. Nemoc může vést až ke vzniku psychických problémů, postižený člověk pociťuje pracovní a sociální diskomfort. Ve většině případů je příčina nadměrného pocení neznámá. (zdroj)

Co stojí balení Driclor?

Driclor recenzeAk hľadáte:

 • výbornou cenu,
 • rychlé dodání zboží a
 • garanci kvalitního výrobku

vyberte si ověřený internetový obchod ProZdraví.

Cena účinného antiperspirantu Driclor je určitě výhodných 228 Kč za balení (20 ml).

Jak a kdy jej používat

 • použití: antiperspirant aplikujte 1x denně vždy večer před spaním (jako poslední činnost před spánkem) v průběhu prvního týdne používání, později stačí 2-3x týdně
 • přípravek se nanáší na čistou a suchou pokožku nejdříve 1 hodinu po umytí
 • nepoužívejte depilační krémy a neholte se alespoň 24 hodin před a po použití přípravku
 • ráno si ošetřované místo opláchněte vodou a osušte
 • nesmí se aplikovat na poraněnou pokožku!
 • používá se na všechny typy kůže a na místa, kde se běžně aplikují antiperspiranty, zejména podpaží, ruce, dlaně a nohy
 • po každém použití dobře uzavřete uzávěr, aby se zabránilo odpařování

? TIP: Aby nedošlo nežádoucím účinkům, tak ze začátku nenanášejte hned plnou vrstvu (hlavně v podpaží) a určitě Driclor nepoužívejte na poraněnou nebo podrážděnou kůži!

Vedlejší účinky, upozornění a další důležité informace

 • Pro koho je přípravek určen: Pro lidi s potřebou omezit nadměrné pocení
 • Vedlejší účinky: Driclor je zpravidla velmi dobře snášen, dočasně se může vyskytnout pálení či svědění kůže v ošetřených oblastech (v takovém případě snižte množství aplikovaného přípravku)
 • Skladování: V suchu při teplotě do 25 ° C mimo vlhka, mrazu a přímého slunečního světla a mimo dosah dětí
 • Upozornění: Přípravek je určen pro venkovní použití, vyvarujte se kontaktu s očima a ústy (nepoužívejte ho na obličej a na čelo), v případě zasažení okamžitě opláchněte postižená místa vodou
 • Upozornění: Driclor je hořlavina, zabraňte kontaktu s otevřeným ohněm a také přímému kontaktu přípravku s povrchy z ušlechtilých kovů (může způsobit odbarvení)

Největší výhody Dricloru z mého pohledu

 • určitě největší výhodou tohoto antiperspirantu je, že řeší nadměrné pocení
 • 20 ml balení vám v pohodě vydrží na 3 měsíce
 • po “těžších” začátcích užívání vám efekt z 1 aplikace roztoku vydrží i na 5 dní a více (jednoduše se na ošetřeném místě nepotíte)
 • může se používat v těhotenství i při kojení
 • je bez vůně, vhodný pro muže i pro ženy a umožňuje použití dalších parfémů
 • výrobcem je známá farmaceutická společnost Stiefel

Několik nevýhod

 • počáteční nepříjemný pocit pálení či svědění (první týden používání)
 • obsahuje kontroverzní chlorid hlinitý

Zkušenosti s antiperspirantem

Driclor je podle více lidí osvědčeným prostředkem proti pocení. Na druhou stranu, velké množství lidí ho na sobě nesnese. Chci vám nyní přetlumočit zkušenosti mého švagra, který s přílišným pocením má své zkušenosti a kvůli němu používá právě Driclor.

Takže, podle jeho slov třeba hlavně dodržet pokyny v návodu. Aplikovat ho vždy večer před spaním a na zcela suchou a čistou pokožku, to je velmi podstatné. Na to, abyste jeho aplikaci zvládli snadněji, zkuste si nejprve nanášet menší množství a podle jeho slov se to dá pak lépe vydržet. Vzpomínal také, že párkrát se v noci vzbudil (jak ho to pod pažemi svrbelo), ale nic závažné. Důležité je vydržet první týden a potom si na to tělo zvykne, přesně jako u mého švagra. A účinky?  Nyní Driclor aplikuje jen 2x týdně a nadměrné pocení, které ho tak dlouhé roky trápilo je již minulostí. 

Driclor je suverénně najspomínanejší přípravek proti pocení v diskusích na internetu. Najdete tam jako pozitivní tak i negativní názory. Posuďte sami:

Hodnocení a zkušenosti od ostatních uživatelů (fórum + diskuse)

Takto vypadá celkové hodnocení uživatelů na Heurece:

Driclor celkové hodnocení

…na pocení zabírá a štípe (takhle vypadá minimálně polovina všech komentářů):

Driclor zkušenosti

…další zkušenosti:

Driclor hodnocení

Driclor a moje doporučení na závěr

Driclor jako účinná pomoc na nadměrné pocení? Podle většiny uživatelů ano. Říkám podle většiny, protože ačkoli má tato skupina lidí k Dricloru výhrady jeho účinky nepopírá. Důvod, proč ho někteří lidé nemají rádi je, že jejich svědí a štípe pokožka po nanesení přípravku. Moje rada zní: vydržte to s ním týden a zhodnoťte výsledky. Pokud to bude stát zato a prvotní pocit pálení po nějakých dnech ustoupí, tak nevidím důvod abyste ho nepoužívali dále.

V případě, že jste se pro antiperspirant Driclor rozhodli i na základě této recenze, doporučuji vám ho koupit pohodlně a diskrétní u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tento oblíbený eshop.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Driclor roll-on antiperspirant - známý přípravek proti nadměrnému pocení.

3.9

Driclor recenze

✅ Cena: 228 Kč
Balení: 20 ml
Aplikace: 1x denně večer před spaním (1. týden), později po ústupu nadměrného pocení 2-3x týdně


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Na internetu je také k sehnání velké 75ml balení, které je o dost levnější než to malé, na který tady máte reklamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..