Daosin (recenze) – vše co potřebujete vědět + zkušenosti se známým přípravkem na pomoc s histaminovou intolerancí

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 0 Kapsle
DAOSiN 60 tobolek
 • Balení: 60 kapslí
 • Dávkování: 1-3 kapsle denně
 • Dostupnost: Vyprodáno
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Daosin je známý a vyhledávaný “lék” ve formě kapslí, který obsahuje enzym diaminooxidázu (DAO), který v našem těle štěpí histamin. Co je jinak látka, která se podílí na fungování mnoha normálních pochodů v lidském těle. Problém však nastává v okamžiku, kdy organismus tuto látku rozložit nedokáže. Následně se histamin v těle hromadí a může vyvolat příznaky připomínající alergii. Jde o takzvanou histaminovým intoleranci (HIT).

V recenzi na tento přípravek z dílny rakouské firmy SCIOTEC si řekneme jak účinkuje a hlavně kdy a jak ho správně užívat abyste zabránili nepříznivým projevům reakce na vysokou hladinu histaminu v těle. Řekneme si také něco blíže o samotné histaminu intoleranci a jak se s ní vypořádat. Velmi důležité jsou i reálné zkušenosti s jeho užíváním. I ty vám přiblížím spolu s důležitou informací o tom, kde tento doplněk výživy dostanete koupit pohodlně a za výhodnou cenu.

Složení přípravku

Daosin je vyroben z vepřové bílkoviny přirozeně obsahující (7%) ✅ enzym diaminooxidázu (DAO). Aktivita DAO v jedné kapsli odpovídá minimálně 9 000 HDU (histamin degradujících jednotek).

Přídavné látky tobolky: mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, sacharóza, kyselina askorbová, rýžový škrob, šelak, hydroxypropylcelulóza, polyvinylpyrrolidon, mastek, acetylovaný škrob, karboxymethylcelulóza, glycerol

Výživová hodnota na 100 g:

 hodnota
Energie211,48 kJ / 50,51 kcal
Sacharidy11,1 g
Bílkoviny1,7 g
Tuky˂ 0,1 g
Bílkovinný extrakt (z prasat, bez histaminu)1,65 g

💡 DAO aneb diaminooxidáza

Je enzym produkovaný enterocyty vyskytující se zejména v tenkém střevě, v játrech, v ledvinách či bílých krvinkách. Jeho hlavní funkcí je odbourávání histaminu. U zdravých jedinců se histamin rozkládá poměrně rychle a bez problémů, část populace (2-3%) však trpí nedostatečnou aktivitou enzymu DAO a histamin se neodbourává dostatečně rychle, což způsobuje různé zdravotní problémy.

Účinky Daosinu podle výrobce

 • užitím Daosinu těsně před jídlem s předpokládanou vyšší koncentrací histaminu se zvýší hladina enzymu DAO v tenkém střevě
 • tím se napomáhá rozkladu histaminu přijatého stravou, ten se tedy v tenkém střevě přímo nevstřebává a nezpůsobuje u lidí se sníženou snášenlivostí histaminu větší potíže

*Potraviny bohaté na histamin:

 • ryby (tuňák, sardinky…), určité druhy sýrů, salámy, šunka, kvašené zelí, ocet, extrakty z droždí, víno (zejména červené a šumivé), pivo, konzervované potraviny (například kečup)
 • pozor si také musíte dát na čokoládu, ananas, avokádo, citrusy, rajčata, špenát, lilek, vlašské ořechy, arašídy, mušle, korýši, potravinářská aditiva, koření

Pro koho je určen

Daosin je vhodný pro všechny ty,  kteří trpí nepříznivými zdravotními projevy způsobenými intolerancí na histamin. 

Kolik stojí Daosin (cena + dostupné balení)?

Nejvýhodnější a spolehlivě si ✅ Daosin zabezpečíte i online v mé ✅ oblíbené lékárně , kde najdete vždy dobrou cenu a rychlost dodání objednaného zboží.

Dávkování a užívání přípravku*

 • doporučené dávkování: 1 kapsle 2x denně těsně před hlavním jídlem obsahujícím histamin
 • kapsle užívejte v celku, pokud s tím máte problém můžete ji otevřít a užít její obsah (pozor, nepřežvykuje)
 • nezapomeňte je zapít alespoň malým douškem vody

*zdroj: příbalový leták

Nežádoucí účinky, kontraindikace a upozornění

 • Není určeno pro: Pro děti do 3 let, těhotné* a kojící ženy by jeho případné užívání měli konzultovat s lékařem

*I když v tomto případě to bude asi bezpředmětné, během těhotenství se totiž výrazně zvyšuje hladina enzymu DAO, který se syntetizuje v placentě a příznaky histaminu intolerance se výrazně zmírňují, dokonce mohou až celkem vymizet.

 • Vedlejší účinky a kontraindikace: Protože enzym diamonooxidáza je vlastně tělu přirozená látka nebyly pozorovány ani hlášeny žádné nežádoucí vedlejší účinky Daosinu
 • Skladování: V suchu, temnu a chladu při teplotě do 25 °C v originálním balení, mimo dosah dětí
 • Upozornění: V žádném případě není tento přípravek určen jako lék a není ani náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte doporučenou denní dávku
 • Upozornění: Před použitím přípravku si podrobně přečtěte příbalovou informaci a řiďte se pokyny v ní uvedenými (pokud lékař nerozhodne jinak)

Výhody Daosin-u z mého pohledu

 • přípravek je vhodný pro diabetiky, celiatiky i lidí s laktózovou intolerancí
 • podle mých vědomostí je to jediný volnědostupný originální přípravek na trhu na histaminové intoleranci (případně ho ještě můžete v okolních zemích zaregistrovat pod jiným názvem)
 • účinná látka přípravku je chráněna takzvaným acidorezistenným obalem, který chrání DAO enzym během cesty žaludkem dokonce i bez vlastního obalu tablety
 • výrobcem je renomovaná rakouská farmaceutická společnost SCIOTEC Diagnostic Technologies GmbH, Tulln

Zkušenosti s přípravkem

 Užíváním Daosinu a dodržováním diety se histaminová intolerance může v rámci možností dostat pod kontrolu.  O zkušenostech s tímto přípravkem se dělí množství uživatelů na diskusních fórech. Nejdiskutovanější otázkou je, kdy vlastně Daosin užít, aby histamin přijatý potravou nezačal “dělat neplechu”. Nejfrekventovanější odpovědí na tuto otázku je: každý si musí vyzkoušet svůj vlastní časový odstup.

Zkušenosti reálných uživatelů (fórum + diskuse)

Přikládám pár reálných zkušeností od uživatelů, konkrétně z portálu Heureka:

Daosin zkušenosti

…další zkušenosti:

Daosin hodnocení

…celkové hodnocení přípravku:

Daosin celkové hodnocení

Daosin a moje doporučení na závěr

Daosin je přípravek, který podle názoru mnoha uživatelů pomáhá zmírňovat nepříjemné příznaky histaminové intolerance. Pokud se k tomu přidá i důsledné dodržování diety, tak život s tímto omezením se dá v pohodě zvládnout (v rámci možností).

Každopádně, pokud máte podezření na histaminové intoleranci, obraťte se v první řadě na svého lékaře nebo přímo na specialistu: imunoalergológa nebo gastroenterologa.

Pokud se pro ✅ Daosin rozhodnete i na základě této recenze, určitě vám ho doporučuji koupit pohodlně a bezpečně u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tuto mou ✅ oblíbenou lékárnu .

Použité zdroje informácií:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Daosin - výživový doplněk s enzymem diaminooxidázou na pomoc s projevy histaminu intolerance.

4.2

DAOSiN 60 tobolek

✅ Cena:
✅ Balení: 60 kapslí
✅ Dávkování: 1-3 kapsle denně

Vývoj ceny Daosin


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..