Daosin (recenze) – vše co potřebujete vědět + zkušenosti se známým přípravkem na pomoc s histaminovou intolerancí

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 0 Kapsle
DAOSiN 60 tobolek
 • Balení: 60 kapslí
 • Dávkování: 1-3 kapsle denně
 • Dostupnost: Skladem
1 199 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Pilulka.cz

Daosin je známý a vyhledávaný “lék” ve formě kapslí, který obsahuje enzym diaminooxidázu (DAO), který v našem těle štěpí histamin. Co je jinak látka, která se podílí na fungování mnoha normálních pochodů v lidském těle. Problém však nastává v okamžiku, kdy organismus tuto látku rozložit nedokáže. Následně se histamin v těle hromadí a může vyvolat příznaky připomínající alergii. Jde o takzvanou histaminovým intoleranci (HIT).

V recenzi na tento přípravek z dílny rakouské firmy SCIOTEC si řekneme jak účinkuje a hlavně kdy a jak ho správně užívat abyste zabránili nepříznivým projevům reakce na vysokou hladinu histaminu v těle. Řekneme si také něco blíže o samotné histaminu intoleranci a jak se s ní vypořádat. Velmi důležité jsou i reálné zkušenosti s jeho užíváním. I ty vám přiblížím spolu s důležitou informací o tom, kde tento doplněk výživy dostanete koupit pohodlně a za výhodnou cenu.

Daosin - Kde koupit nejvýhodněji
Pilulka.cz ⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč
1 199 Kč 1 239,00 Kč Do obchodu Pilulka.cz

Složení přípravku

Daosin je vyroben z vepřové bílkoviny přirozeně obsahující (7%) ✅ enzym diaminooxidázu (DAO). Aktivita DAO v jedné kapsli odpovídá minimálně 9 000 HDU (histamin degradujících jednotek).

Přídavné látky tobolky: mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, sacharóza, kyselina askorbová, rýžový škrob, šelak, hydroxypropylcelulóza, polyvinylpyrrolidon, mastek, acetylovaný škrob, karboxymethylcelulóza, glycerol

Výživová hodnota na 100 g:

 hodnota
Energie211,48 kJ / 50,51 kcal
Sacharidy11,1 g
Bílkoviny1,7 g
Tuky˂ 0,1 g
Bílkovinný extrakt (z prasat, bez histaminu)1,65 g

💡 DAO aneb diaminooxidáza

Je enzym produkovaný enterocyty vyskytující se zejména v tenkém střevě, v játrech, v ledvinách či bílých krvinkách. Jeho hlavní funkcí je odbourávání histaminu. U zdravých jedinců se histamin rozkládá poměrně rychle a bez problémů, část populace (2-3%) však trpí nedostatečnou aktivitou enzymu DAO a histamin se neodbourává dostatečně rychle, což způsobuje různé zdravotní problémy.

Podívat se v eshopu

Účinky Daosinu podle výrobce

 • užitím Daosinu těsně před jídlem s předpokládanou vyšší koncentrací histaminu se zvýší hladina enzymu DAO v tenkém střevě
 • tím se napomáhá rozkladu histaminu přijatého stravou, ten se tedy v tenkém střevě přímo nevstřebává a nezpůsobuje u lidí se sníženou snášenlivostí histaminu větší potíže
💡 Pár slov o histaminové intoleranci (HIT)

HIT můžeme definovat jako nesoulad mezi množstvím histaminu a jeho degradací enzymem diaminooxidáza. V lidské řeči: je to vlastně stav, kdy tento enzym není v organismu v dostatečném množství, respektive není dostatečně aktivní aby histamin úspěšně rozkládal.

 Co ovlivňuje aktivitu DAO enzymu?

DAO je opravdu velmi citlivý enzym a jeho činnost může úspěšně negovat například takový alkohol a jeho rozkladný produkt acetylaldehyd. Také některé léky, například antidepresiva, cytostatika, narkotika či anestetika mohou jeho aktivitu značně utlumovat. Pozor si ale také třeba dát i na kávu, čaj a samozřejmě kouření.

 Jak tento problém řešit:

Tak prvním krokem by měla být  nízkohistaminová dieta.  Můžete se připravit na přímo drastickou změnu jídelníčku, kdy z něj budete muset vyloučit mnohé oblíbené potraviny a pochutiny*.

Tím druhým, nazvěme ho pomocným, je  užívání přípravku Daosin před každým jídlem , při kterém předpokládáte, že se v něm nachází histamin. Užívání tohoto přípravku je na místě hlavně tehdy pokud se stravujete mimo domu a nemůžete dodržovat přísnou nízkohistamínovú dietu (v restauracích, školních a závodních “kantýnách”, bufetech a podobně).

*Potraviny bohaté na histamin:

 • ryby (tuňák, sardinky…), určité druhy sýrů, salámy, šunka, kvašené zelí, ocet, extrakty z droždí, víno (zejména červené a šumivé), pivo, konzervované potraviny (například kečup)
 • pozor si také musíte dát na čokoládu, ananas, avokádo, citrusy, rajčata, špenát, lilek, vlašské ořechy, arašídy, mušle, korýši, potravinářská aditiva, koření

Podívat se v eshopu

Pro koho je určen

Daosin je vhodný pro všechny ty,  kteří trpí nepříznivými zdravotními projevy způsobenými intolerancí na histamin. 

Kolik stojí Daosin (cena + dostupné balení)?

Nejvýhodnější a spolehlivě si ✅ Daosin zabezpečíte i online v mé ✅ oblíbené lékárně Pilulka.cz, kde najdete vždy dobrou cenu a rychlost dodání objednaného zboží.

💡 TIP na produkt - Daosin
DAOSiN 60 tobolek
 • DAOSIN je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely (doplněk k dietě pacienta) pro dietní režim při léčbě nesnášenlivosti potravin vyvolané histaminovou intolerancí
 • obsahuje proteinový extrakt z vepřových ledvin bez obsahu histaminu – bohatý na přírodní diaminooxidázu (DAO)
1 199 Kč
Daosin v eshopu Pilulka.cz

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

Dávkování a užívání přípravku*

 • doporučené dávkování: 1 kapsle 2x denně těsně před hlavním jídlem obsahujícím histamin
 • kapsle užívejte v celku, pokud s tím máte problém můžete ji otevřít a užít její obsah (pozor, nepřežvykuje)
 • nezapomeňte je zapít alespoň malým douškem vody

*zdroj: příbalový leták

Nežádoucí účinky, kontraindikace a upozornění

 • Není určeno pro: Pro děti do 3 let, těhotné* a kojící ženy by jeho případné užívání měli konzultovat s lékařem

*I když v tomto případě to bude asi bezpředmětné, během těhotenství se totiž výrazně zvyšuje hladina enzymu DAO, který se syntetizuje v placentě a příznaky histaminu intolerance se výrazně zmírňují, dokonce mohou až celkem vymizet.

 • Vedlejší účinky a kontraindikace: Protože enzym diamonooxidáza je vlastně tělu přirozená látka nebyly pozorovány ani hlášeny žádné nežádoucí vedlejší účinky Daosinu
 • Skladování: V suchu, temnu a chladu při teplotě do 25 °C v originálním balení, mimo dosah dětí
 • Upozornění: V žádném případě není tento přípravek určen jako lék a není ani náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte doporučenou denní dávku
 • Upozornění: Před použitím přípravku si podrobně přečtěte příbalovou informaci a řiďte se pokyny v ní uvedenými (pokud lékař nerozhodne jinak)

Výhody Daosin-u z mého pohledu

 • přípravek je vhodný pro diabetiky, celiatiky i lidí s laktózovou intolerancí
 • podle mých vědomostí je to jediný volnědostupný originální přípravek na trhu na histaminové intoleranci (případně ho ještě můžete v okolních zemích zaregistrovat pod jiným názvem)
 • účinná látka přípravku je chráněna takzvaným acidorezistenným obalem, který chrání DAO enzym během cesty žaludkem dokonce i bez vlastního obalu tablety
 • výrobcem je renomovaná rakouská farmaceutická společnost SCIOTEC Diagnostic Technologies GmbH, Tulln

Zkušenosti s přípravkem

 Užíváním Daosinu a dodržováním diety se histaminová intolerance může v rámci možností dostat pod kontrolu.  O zkušenostech s tímto přípravkem se dělí množství uživatelů na diskusních fórech. Nejdiskutovanější otázkou je, kdy vlastně Daosin užít, aby histamin přijatý potravou nezačal “dělat neplechu”. Nejfrekventovanější odpovědí na tuto otázku je: každý si musí vyzkoušet svůj vlastní časový odstup.

Zkušenosti reálných uživatelů (fórum + diskuse)

Přikládám pár reálných zkušeností od uživatelů, konkrétně z portálu Heureka:

Daosin zkušenosti

…další zkušenosti:

Daosin hodnocení

…celkové hodnocení přípravku:

Daosin celkové hodnocení

Daosin a moje doporučení na závěr

Daosin je přípravek, který podle názoru mnoha uživatelů pomáhá zmírňovat nepříjemné příznaky histaminové intolerance. Pokud se k tomu přidá i důsledné dodržování diety, tak život s tímto omezením se dá v pohodě zvládnout (v rámci možností).

Každopádně, pokud máte podezření na histaminové intoleranci, obraťte se v první řadě na svého lékaře nebo přímo na specialistu: imunoalergológa nebo gastroenterologa.

Pokud se pro ✅ Daosin rozhodnete i na základě této recenze, určitě vám ho doporučuji koupit pohodlně a bezpečně u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tuto mou ✅ oblíbenou lékárnu Pilulka.cz.

Použité zdroje informácií:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Daosin - výživový doplněk s enzymem diaminooxidázou na pomoc s projevy histaminu intolerance.

4.2

DAOSiN 60 tobolek

✅ Cena: 1 199 Kč
✅ Balení: 60 kapslí
✅ Dávkování: 1-3 kapsle denně

Chci Daosin
Pilulka.cz
Vývoj ceny Daosin


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..