Cemio Kamzík (recenze) – kvalitní výživa pro všechny klouby, vaziva, chrupavky a šlachy

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 19. března 2021 0 Kapsle, Kolagen

Cemio Kamzík 60 kapslí recenze

Cemio Kamzík poskytuje podporu a výživu pro všechny klouby, vaziva, chrupavky a šlachy v lidském těle. Je to doplněk výživy s obsahem 2 typů kolagenů (typ I a II) a vitamínu C. Vitamín C v přípravku podporuje správnou tvorbu a vstřebávání kolagenu.

Kolagen je základní strukturou všech pojivových tkání. Dosud bylo popsáno 12 typů kolagenu, ty se nacházejí v různých částech těla (kosti, šlachy, vlasy, nehty, pokožka, cévy, rohovka…). Pro zdravý pohybový aparát jsou hlavním stavebním prvkem kolageny typu I a II.

Cemio Kamzík – navigace v článku

Cemio Kamzík 60 kapslí recenze

Složení

Přípravek Cemio KAMZÍK® je kloubový přípravek, který se skládá z kombinace ✅ 2 typů čistých nativních kolagenů (typ I a II) ve špičkové kvalitě CollPure a ✅ vitamínu C. Certifikát zajišťuje maximální čistotu a originální původ látek.

Neobsahuje žádné další příměsi ani umělá barviva. Přípravek je bez cukru, laktózy a lepku.  Přípravek se skládá ze složek, které jsou hlavní složkou pojivových tkání a pro tělo jsou přirozené. 

Kolagen typu I se nachází ve šlachách, vazech a kostech, kde vytváří silné pojivová vlákna. Kolagen typu I je nejrozšířenějším typem kolagenu. Vyskytuje se i v pokožce, a proto má vliv na její vzhled a kvalitu.

Kolagen typu II se nejvíce vyskytuje v chrupavce. Zde naopak vytváří husté prostorové sítě z velmi tenkých vláken. Kolagen typu II drží chrupavku pohromadě a zajišťuje její pevnost a odolnost.

Vitamín C je nezbytnou složkou pro správnou tvorbu a vstřebávání kolagenu v organismu. V případě jeho nedostatku se v těle nevytváří plnohodnotný kolagen (vlákna nemají dostatečně pevnou strukturu), což se může projevit poškozením pojivových tkání.

Složení aktivních látek v 1 kapsli:

aktivní látkamnožství v 1 kapsli
Kolagen I. typu (NCI)16 mg
Kolagen II. typu (NCII)20 µg
Vitamín C (kyselina L-askorbová)20 mg

Pomocné látky: nosič (sojový olej, kokosový olej), želatinový obal (želatina, glycerol, čištěná voda), emulgátor (sójový lecitin), barviva (oxid titaničitý, oxid železitý).

Účinky přípravku

Přípravek Cemio Kamzík díky obsahu účinných látek:

 • napomáhá při péči o zdraví kloubů, kostí, šlach, chrupavek a vazů a zajišťuje jejich správnou funkci
 • postará se o lepší pohyblivost a menší bolestivost kloubů
 • hydrolyzované kolageny zajišťují výbornou vstřebatelnost a vysokou využitelnost kolagenu organismem
 • zajišťuje pevnost a odolnost chrupavek
 • má pozitivní vliv na vzhled a kvalitu pokožky
 • vitamín C – zlepšuje vstřebávání kolagenu a přispívá k jeho další tvorbě (co je důležité pro normální funkci kostí, chrupavek, zubů, dásní, kůže ale i krevních cév)

Pro koho je produkt určen?

Doplněk výživy je vhodný a doporučený k dlouhodobému užívání těm, kteří se chtějí aktivně pečovat o svůj pohybový aparát. Je určen pro ♂ muže, ♀ ženy a ? děti od 3 let. Nejčastěji se používá:

 • u lidí s nadměrně zatěžovanými klouby a pohybovým aparátem (aktivní i rekreační sportovci, osoby s nadváhou)
 • těžko pracujícími lidmi
 • u osob středního a vyššího věku
 • starší a dospívající děti v období růstu
 • při problémech s klouby
 • pacienti s vrozenými problémy s pohybovým aparátem

Kolik stojí balení Cemio Kamzík?

Pokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, vyberte si ověřenou internetovou lékárnu, například BENU.cz.

Užívání a dávkování přípravku Cemio Kamzík

 • základní balení obsahuje 60 kapslí (vydrží až 2 měsíce)
 • doporučené dávkování: 1 kapsle 1x denně, kdykoliv během dne
 • kapsle užívejte vcelku a zapijte dostatečným množstvím tekutiny
 • doporučuje se užívat minimálně 2 měsíce
 • kúra se má opakovat několikrát do roka (pro lepší efekt)
 • pro dosažení optimálního efektu je vhodné užívat trvale
 • kapsle jsou vyrobeny moderní technologií (disperze účinné látky do oleje), která zajišťuje vysokou biologickou dostupnost – maximální využití kolagenu v organismu

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Není určen pro děti do 3 let a osoby alergické na některé ze složek přípravku. Během těhotenství a kojení byste měli užívání přípravku konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.
 • Vedlejší účinky: Všechny látky obsažené v přípravku jsou tělu vlastní a nemají žádné negativní účinky ani při dlouhodobém užívání.
 • Skladování: Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25 °C, mimo přímého slunečního světla. Uchovávejte mimo dosah malých dětí!
 • Upozornění: Přípravek je doplněk stravy, a tudíž se nesmí používat jako náhrada pestré a rozmanité stravy. Nepřekračujte stanovenou denní dávku. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • ověřená výživa pro klouby
 • skládá se ze složek tělu vlastních (kolageny + vitamin C), bez negativních účinků
 • skvělá cena (hlavně dárkové balení)

Jaké mám zkušenosti s užíváním?

Tuto kloubní výživu kupuji pravidelně na Vánoce sobě i svým blízkým. Máme ji už ověřenou, většině z nás pomáhá při problémech s bolestí kloubů. Vždy využijeme dvouměsíční kúru, která vydrží na celý rok.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od ověřených uživatelů (Heureka):

Cemio Kamzík zkušenosti

…další pozitivní ohlasy:

Cemio Kamzík hodnocení

Cemio Kamzík a moje doporučení na závěr

Přípravek vám doporučuji, pokud vás dlouhodobě a opakovaně trápí bolesti kloubů (například kolenního, loketního). Pomáhá udržovat zdravé kosti, chrupavky, klouby a vazy. Mimořádně vhodný je i v případě, že často sportujete, máte náročné zaměstnání nebo mírnou nadváhu.

Pokud chcete vyzkoušet Cemio Kamzík, doporučuji vám ho koupit v ověřené internetové lékárně BENU.

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Cemio Kamzík poskytuje podporu a výživu pro všechny klouby, vaziva, chrupavky a šlachy v lidském těle. Výživový doplněk s obsahem čistého kolagenu typu I a II, vitamínu C. Vitamin C přispívá ke správnému vstřebávání kolagenu.
Řadí se mezi cenově nejvýhodnější kloubové výživy na trhu.

4.7

Cemio Kamzík 60 kapslí recenze

Cena: 289 Kč
Balení: 60 kapslí
Dávkování: 1 kapsle 1x denně


Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..