Biodeur – chytrá houba na mykózu nohou, odstraňuje i pocení a nepříjemný zápach (recenze)

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 26. února 2020 0 Houby, Prášek, Roztok
Biodeur deodorant prášek 3x1g
 • Balení: 3x1g
 • Aplikace: oplach nohou nebo zábal nechtů podle potřeby
 • Dostupnost: Skladem

Biodeur chytrá houba je přírodní biologický produkt používaný při péči o pokožku nohou citlivých na mykotické infekce (plísňová onemocnění nohou).

Zároveň má také funkci deodorantu – omezuje potivost nohou a odstraňuje nepříjemný zápach způsobený plísňovými onemocněními.

Složení

Každé balení přípravku Chytrá houba Biodeur se skládá ze 3 ampulí. Každá ampulka obsahuje 1 g vysušeného prášku, z něhož se připravuje léčivý roztok. Připravený roztok se následně aplikuje na nohy v těchto formách:

 • koupel na nohy
 • zábaly (například z obvazů)

Složky přípravku:

 • Pythium oligandrum – chytrá houba
 • Křemík
 • Panicum miliaceum – Proso seté
 • Chromista / Stramenopila – eukaryotická nadskupina, která může být považována za samostatnou říši (popřípadě může být zahrnuta do skupiny Protista – spíše historické dělení). Patří sem například řasy. Vývojově jsou Chromista součástí takzvané červené linie řas.

Účinky přípravku

Biodeur chytrá houba je přírodní kosmetický přípravek používaný při péči o nohy. Je to zároveň  deodorant s antimykotickou aktivitou . Přípravek eliminuje vláknité mikromyceta na pokožce nohou, ale i pod nehty. Chytrá houba omezuje potivost a odstraňuje zápach nohou.

Kdy používat chytrou hubu:

 • nejčastěji se používá při mykotických stavech – chytrá houba příznivě působí proti plísním a kandidám na kůži, na chodidlech, v meziprstí
 • má antimykotický účinek i na pokožku pod nehty – léčí onychomykózy
 • je možné ji použít při potížích spojených s nadměrným zápachem nohou
 • výrazně omezuje hyperhydrotické stavy (nadměrné pocení nohou)
 • usnadňuje samovolné odstraňování ztvrdlé kůže z nohou
 • chytrá houba odstraňuje zápach a mykózy iz používané obuvi
 • přípravek přímo parazituje na patogenů (plísních a kvasinkách), a proto zabraňuje vzniku rezistencí

Biodeur obsahuje jedinečné aktivní složení mikroorganismů, které spolu účinně působí na vláknité parazitické houby a kvasinky vyvolávající onemocnění kůže. Mikroorganismy v přípravku Biodeur chytrá houba pronikají do buněk parazita a odčerpávají z něj látky, které potřebují pro svoji výživu. Takto účinně vyhubí patogenní kožní houby přítomné na nohách. Po odstranění patogenů se uvolňuje prostor pro znovu osídlení prospěšnými mikroorganismy a pro obnovení normální mikroflóry.

Pro koho je produkt určen?

Chytrá houba Biodeur je určena pro lidi, který dbají na péči o pokožku nohou. Obzvlášť prospěšná je pro osoby náchylné na kožní mykotické infekce. Je vhodná pro ♂ muže ♀ ženy i ? děti.

 • U mužů je výskyt tohoto typu infekcí častější než u žen. Příčinou může být například to, že mají zvyk chodit bosi (například v tělocvičně apod.).
 • Plísňové infekce jsou také běžnější u starších lidí. U seniorů je tendence pomalejšího růstu nehtů, mají zpomalený krevní oběh a další faktory, které ovlivňují rozvoj plísňových onemocnění.
 • Produkt je také vhodný pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo jinými zdravotními problémy, které oslabují imunitní systém, protože je u nich vyšší riziko propuknutí infekce.

Kolik stojí balení přípravku?

💡 TIP: ✅ Moudrou houbou Biodeur si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ za cenu (3x1g).

Další přípravky z moudré houby

Podívejte se také na další přípravky z moudré houby, které je možné použít i na problémy jako:

 • psoriáza
 • atopický ekzém
 • paradentóza
 • afty
 • záněty a bolesti dásní

Užívání a dávkování přípravku

Na omezení pachu, nadměrného pocení, eliminaci kvasinek, dermatofytů na pokožce a v prostorech mezi prsty:

 1. Po vytažení šestihranného uzávěru dolijeme ampulku vlažnou vodou, protřepeme a suspenzi dále ředíme s 2 – 3 litry vlažné vody.
 2. Po dobu 20 – 40 minut omýváme chodidla a meziprstní prostory (čím delší doba koupele, tím zřetelnější účinek).
 3. Nohy neutíráme, ale necháme je přirozeně oschnout.
 4. Ve zbylém roztoku namočíme tampón a vytřeme jím nošenou obuv.
 5. Roztok ponecháme do druhého dne a opakujeme body číslo 2 – 4, potom roztok vylijeme.
  Po šesti dnech opakujeme body 1 – 5. Po dalších šesti dnech opakujeme body 1 – 5. Aplikaci provádějte nejlépe večer před spaním.

Zásah proti již rozvinuté onychomykóze – plísni, která postihuje i nehty:

 1. Po vytažení šestihranného uzávěru dolijeme ampulku vlažnou vodou, protřepeme a suspenzi dále zředíme do 0,05 – 0,1 litru vlažné vody.
 2. Zahuštěnou suspenzi nalijeme na vatu (tampón, gázu), ze které vytvoříme obklad na zabalení nehtů s dostatečně nasátou suspenzí (0,025 litru na jednu nohu).
 3. V obkladu zabalíme nehty. Vatu přiložíme tak, aby byla ve styku is prsty ze spodní strany.
 4. Na nohu nasadíme mikrotenový sáček, oblečeme ponožku a necháme působit přes noc. Úkony 2 – 4 opakujeme i druhý den (na dva dny použijeme 1 ampulku).
  O 14 dní až měsíc opakujeme aplikaci v bodech 1 – 4. O dalších 14 dní až měsíc opakujeme aplikaci v bodech 14.
  Na vytření obuvi se používá rozředěný zbytek, který zůstane v nádobě, v níž přípravek mícháme.
   Po dobu aplikace nepoužíváme jiné přípravky k ošetřování nohou. 

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Není určeno k vnitřnímu užití!
 • Vedlejší účinky: Přípravek nemá žádné pozorované vedlejší účinky a může se používat i dlouhodobě.
 • Skladování: Skladujte v suchu a temnu při teplotě 15 – 25 °C, mimo přímého slunečního světla. Uchovávejte mimo dosah malých dětí!
 • Upozornění: Přípravek je určen pro venkovní použití. Během doby aplikace nepoužívejte jiné přípravky k ošetřování nohou minimálně 12 hodin od nanesení moudré houby.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • přírodní produkt biologického původu
 • odstraňuje mykotické infekce nohou a také nehtů (onychomykóza)
 • omezuje pocení nohou a odstraňuje nepříjemný zápach

Chytrá houba a zkušenosti s užíváním

Chytrá houba představuje přípravek, který neobsahuje žádné zbytečné chemické aditiva. Při jejím používání se nesmí používat žádné jiné přípravky proti plísním (ani ty na bylinné bázi), protože je možnost, že by ostatní kosmetické přípravky mohly zahubit i chytrou houbu. Ta je v přípravku mimořádně žádoucí složkou, protože ochraňuje nohy před plísněmi.

Odolnost organismu vůči onemocněním je nám dána geneticky, ale z velké části ji můžeme ovlivnit i stravou (vyhýbáme se stravě s jednoduchými cukry) a dostatečnými preventivními opatřeními. Plísňová onemocnění mají tendenci vracet se a proto je důležité v léčbě pokračovat až do úplného vymizení projevů. Je to zatím nejlepší přípravek jaký jsem na problémy s mykózami použila s jasně viditelnými výsledky.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od ověřených uživatelů (Heureka, ):

Chytrá houba Biodeur zkušenosti

…další zkušenosti:

Chytrá houba Biodeur hodnocení

…zkušenosti z eshopu:

Biodeur chytrá houba zkušenosti z eshopu

Chytrá houba a moje doporučení na závěr

Biodeur chytrá houba je přírodní biologický produkt, který se používá na nohy a nehty postižené mykózou. Viditelný účinek u tohoto typu onemocnění se projevuje až po delším čase používání (může to trvat i 6 týdnů), a proto buďte trpělivý a setrvejte v léčbě, vyplatí se vám to.

Přípravek je vhodný pro všechny věkové kategorie a pozitivně působí i při problémech jako nadměrné pocení a zápach nohou.

Pokud chcete vyzkoušet přípravek ✅ Chytrou houbu Biodeur, doporučuji vám ho koupit v ověřeném eshopu ✅ . Cena chytré houby v tomto eshopu je .

Použité zdroje informací:

 • – informace o přípravku od prodejce
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Biodeur chytrá houba je přírodní biologický produkt používaný při péči o pokožku nohou citlivých na mykotické infekce (plísňová onemocnění nohou). Zároveň má také funkci deodorantu - omezuje potivost nohou a odstraňuje nepříjemný zápach způsobený plísňovými onemocněními.

4.6

Biodeur deodorant prášek 3x1g

✅ Cena:
✅ Balení: 3x1g
✅ Dávkování: oplach nohou nebo zábal nechtů podle potřeby

Vývoj ceny Biodeur chytrá houba


Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..