Aniball (recenze) – balónek pro těhotné, usnadňuje porod a zotavování po porodu

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 26. února 2020 0 Zdravotnické pomůcky
Aniball – Zdravotnická pomůcka pro těhotné
 • Nafukovací balónek na cvičení svalů pánevního dna.
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Těhotenství
PRODEJ SKONČIL

Aniball je zdravotnický prostředek, který usnadňuje porod. Posiluje svaly pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy.  Neslouží pouze k fyzické, ale i ke psychické přípravě nastávající maminky na porod.  Cvičení s balónkem Aniball je účinnou prevencí vůči nástřihu hráze nebo možných poranění při porodu. Navíc poslouží i po porodu, kdy urychluje rehabilitaci. Cvičení s Aniball je jednoduché – jak se používá zjistíte v článku.

Obsah balení

Balení obsahuje 1 ks zdravotnické pomůcky pro těhotné Aniball. Pomůcka se skládá z:

 1. anatomicky tvarovaného nafukovacího balónku z lékařského silikonu
 2. mechanické pumpičky
 3. hadičky
 4. spojovací redukce
 5. dvousměrného ventilu
 • je vyroben ze silikonového materiálu (ELASTOSIL LR3003)
 • nejvyšší kvalita německého výrobce Wacker
 • schválen pro použití ve zdravotnictví
 • dostupný ve třech barvách – světle, tmavorůžová nebo lososová
 • Hmotnost: 0.34 kg
 • Rozměry: 21 x 16.5 x 6 cm
 Tato pomůcka je registrovaná na Ministerstva zdravotnictví ČR,  v souladu se Směrnicí 93/42 / EHS o zdravotnických prostředcích, NV 54/2015 Sb. a zákonem č. 268/2014 Sb. o zdravotnických prostředcích, ve znění pozdějších předpisů.

Účinky prostředku

Začít cvičit s pomůckou Aniball můžete již od ukončeného 36. týdne těhotenství.  K dosažení požadovaného efektu se stačí cvičení věnovat 15 minut denně. 

Cvičení s Aniball vám prokazatelně pomůže v těchto směrech:

 • podstatně snižuje riziko natržení či nástřihu hráze
 • významně zkracuje 2. dobu porodní
 • díky němu si efektivně nacvičíte vypuzování dítěte (docílíte jednodušší a rychlejší průběh vypuzovací fáze)
 • vyzkoušíte si nejvhodnější polohu pro porod
 • připravíte porodní cesty na průchod hlavičky dítěte (protože balónek víte nafouknout na takovou velikost, jakou má hlava novorozence)
 • získáte efektivní fyzickou a psychickou připravenost a sebedůvěru na porod
 • můžete jej používat i po porodu – na posílení svalů pánevního dna
 • používá se i na zpevnění svalů pánevního dna při inkontinenci (postup cvičení je velmi podobný – více informací získáte v návodu)
 • poskytuje účinnou poporodní rehabilitaci

Pro koho je produkt určen?

Zdravotnická pomůcka je určena pro ♀ ženy, které chtějí být dokonale připraveny na svůj porod. Díky cvičení s pomůckou Aniball dochází k přípravě porodních cest na průchod dítěte. Jeho používání je vhodné i po porodu, protože tehdy přispívá k účinné poporodní rehabilitaci. Díky zpevnění svalů pánevního dna se používá i při problémech s inkontinencí.

Kolik stojí balení přípravku?

💡 TIP:  ✅  si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ .

Používání pomůcky – cvičení s Aniball

Způsob používání během předporodní přípravy:

 1. Před cvičením zaujměte polohu, která pro vás bude pohodlná (např. vleže s mírně pokrčenýma nohama, vkleče, vleže na boku, ve stoje, v podřepu). Před zavedením balónku se uvolněte (snažte se zůstat uvolněná i po celou dobu cvičení).
 2. Uchopte balónek za plastový krček a zaveďte jeho větší zaoblenou část cca 7 cm do pochvy (pro snadnější zavedení můžete balónek nejprve 1 – 2 stisky nafouknout, také pomáhá navlhčení lubrikačním gelem).
 3. Pokud máte balónek zaveden a nezpůsobuje vám bolest či jiné nepříjemné pocity, můžete několikrát stisknout pumpičku. Nafukováním balónku dochází ke zvyšování tlaku, který působí na okolní svalstvo a oblast hráze. Počet stlačení je při prvním cvičení nízký (1 – 5 stlačení), při dalších cvičeních se postupně zvyšuje. Zvětšováním balónku uvnitř pochvy dochází k napínání svalstva a pocitu pnutí, které je při procvičování normální. Pomocí ventilu si můžete regulovat velikost tlaku působícího na vaše svalstvo – objem balónku je možné v průběhu cvičení kdykoliv zmenšit.
 4. Při prvním cvičení je důležité uvědomit si polohu balónku a jeho chování uvnitř pochvy vědomou prací svalů pánevního dna. Vtahováním a uvolňováním tohoto svalstva dochází k mírnému pohybu balónku uvnitř pochvy. Opakujte tento postup po dobu 1 – 2 minut v 10 sekundových intervalech – vtáhnout a uvolnit.
 5. Po dokončení cvičení můžete balónek vytáhnout. Při nádechu se snažte maximálně uvolnit svaly pánevního dna a představte si, že se balónek dostane samovolně bez tlačení z pochvy ven. V tomto vám může pomoci hluboké dýchání.
 6. Při výdechu zůstává balónek uvnitř, při nádechu uvolňujete pánevní dno a balónek se posouvá směrem z pochvy ven. Tlak musí vycházet pouze z pánevního dna (nesmíte cítit zvyšující se tlak v hlavě ani tisknout). V případě, že má balónek tendenci vyklouznout při vylučování příliš rychle, přidržujte jej rukou.
 7. Celý postup několikrát opakujte. Výsledek cvičení si můžete ověřit pomocí přiloženého metru.

💡 TIP:

Pravidelným cvičením budete dosahovat stále větší obvod balónku. Ideálním výsledkem je obvod 28 – 30 cm (cca po 3 – 4 týdnech používání). Tento obvod je přibližně stejný jako velikost hlavičky novorozence při průchodu porodními cestami. Měření velikosti balónku je pouze orientační. Cílem cvičení není dosáhnout konkrétní obvod, proto  vždy cvičte jen po limit svého pocitového maxima . Také je zcela v pořádku, pokud během několika dnů dosahujete stejný výsledek. I přesto v cvičení pokračujte – s blížícím se termínem porodu se díky zvýšené hormonální aktivitě hráz postupně uvolní.

Kontraindikace a upozornění

Kontraindikace – Aniball nepoužívejte při:

 • rizikovém těhotenství
 • hrozícím předčasném porodu
 • jakémkoliv poševním krvácení
 • výskytu kondylomů nebo jiných infekčních patologií v pochvě nebo v oblasti poševního vstupu
 • zánětu pochvy
 • genitální herpes
 • poranění pochvy
 • prekancerózy a patologií děložního krajku
 • pokud plánujete porod císařským řezem

Zvláštní opatrnost a cvičení po konzultaci s lékařem vyžadují tyto případy:

 • varixy v pochvě a na vnějších genitáliích
 • v případě nízko uložené placenty (zjistíte u svého gynekologa)
 • snížená citlivost pochvy a vnějších genitálií (neurologická onemocnění, užívání léků proti bolesti)
 • po přeléčení zánětu pochvy (krátce přetrvávající křehkost pochvy)
 • po operacích pochvy (jizvy mohou omezovat dostatečnou pružnost pochvy)
 • při výskytu lichen sclerosus na vnějších genitáliích (chronické kožní onemocnění)

Upozornění: Jakýkoliv problém, na který při cvičení narazíte, konzultujte se svou porodní asistentkou či lékařem. Na cvičení lze použít pouze lubrikační gel na vodní bázi. Cvičení se nesmí kombinovat s masáží hráze s olejíčkem. Olej poškozuje lékařský silikon a může dojít k jeho prasknutí.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • výborný pomocník pro přípravu na porod
 • pomáhá i po porodu a při inkontinenci
 • stačí cvičit 15 minut denně

Aniball a zkušenosti s užíváním

Svaly pánevního dna hrají v těhotenství významnou roli. Jejich pružnosti a flexibilita je mimořádně důležitá. S přibývající váhou plodu se zvyšuje i tlak na pánevní dno. Když se dítě ptá na svět, pánevní dno se musí značně roztáhnout. K tomuto nám naše tělo částečně pomáhá hormonální regulací během porodu (a těsně před ním). Pravidelným cvičením víme docílit větší flexibilitu tkání, které by mohly potenciálně prasknout při průchodu hlavičky dítěte. Balónek Aniball pomáhá těhotným aby zjistili, jak svaly fungují, jak s nimi zacházet a jak je uvolnit. To je před porodem velmi důležité protože hráz je pak uvolněnější a neklade takový odpor (usnadní se tím příchod novorozence na svět). Navíc takto vytrénované tkáně se mnohem lépe hojí v období po porodu.

Pamatujte si – těžko na cvičišti, ale snadno na bojišti! Tak jako při strečinku svalů těla, i při cvičení s balónkem jsou začátky těžké. Musíte mít dostatek trpělivosti. Naše tělo se postupně přizpůsobuje na zvyšující se tlak (zvětšující se balónek). Každý jednou je cvičení o něco lehčí. Nejdůležitější, co je třeba mít na paměti je to, že nejspolehlivější cesta k efektivnímu cvičení je dostatečné uvolnění se. Jak se bude čas vašeho porodu přibližovat, tělo nám začne usnadňovat naše snažení prostřednictvím hormonů.

Cvičení s Aniball doporučují i ​​naši gynekologové, kteří s ním mají dobré zkušenosti. Doporučují ho zejména prvorodičkám, které jsou pak lépe připraveny na porod. Vědí, jaká poloha pro porod jim nejvíce vyhovuje, vědí jak a kdy potlačit. Porod je často bezbolestný, není nutný nástřih hráze a nedochází ani k jejímu poranění.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár recenzí od ověřených uživatelek (z diskusního fóra):

Aniball zkušenosti

Další pozitivní recenze:

Aniball hodnocení

Aniball a moje doporučení na závěr

Aniball pomáhá lepšímu uvědomění si fungování svalů pánevního dna. Při zavedení balónku hned získáváme zpětnou vazbu v závislosti na tom, jak se nám daří pohybovat balónek směrem nahoru a dolů.

Nástřih hráze může být velmi nepříjemný zákrok. Často se špatně hojí a může mít i nepříjemné následky, jako například bolest při močení, omezený milostný život, inkontinence v pozdějším věku a jiné.

Díky cvičení dochází k přípravě porodních cest na průchod dítěte. Cvičení napomáhá aktivaci svalů potřebných při porodu a současně připravuje poševní vchod a hráz na průchod dítěte.

Pokud chcete vyzkoušet ✅ , doporučuji vám ho koupit v ověřeném eshopu ✅ . Cena pomůcky Aniball v tomto eshopu je .

Použité zdroje informací:

 • – informace o přípravku od prodejce
 • – informace o přípravku z lékárny
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Zdravotnický prostředek Aniball značně usnadňuje porod. Funguje na jednoduchém principu nafukování silikonového balónku. Aniball pomáhá nejen uvolňování svalů pánevního dna, ale zároveň poskytuje i pocitovou přípravu na porod.

4.6

Aniball – Zdravotnická pomůcka pro těhotné

✅ Cena:

Vývoj ceny Aniball


Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..